Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosowy kurier ustalony

Data publikacji 09.12.2008

1300 paczek papierosów bez znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Mińsku Mazowieckim. Nielegalny towar ukryty był w autokarze na prywatnej posesji w okolicach Halinowa. Zatrzymano kierowcę autobusu 47-letniego Michaiła M. z Ukrainy. Za ukrywanie nielegalnego towaru grozi mu teraz wysoka grzywna.

Kolejną udaną akcję przeprowadzili policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Z ich informacji wynikało, że w okolicach Halinowa parkuje autobus z Ukrainy, w którym mogą być ukryte towary bez znaków akcyzy, sprzedawane następnie na miejscowych rynkach i targowiskach.

Policjanci ustalili posesję, na którą wjechał autobus. O 9:00 wkroczyli do akcji. Obezwładnili i zatrzymali kierowcę autokaru. Następnie sprawdzili luki bagażowe i schowki. Znaleziono w nich 1300 paczek papierosów. Ani jedna paczka nie miała znaku akcyzy.

Do komendy trafił papierosowy kurier 47-letni Michaił M. Papierosy zabrano do depozytu. Tego samego dnia mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania towarów bez znaków skarbowych. Teraz zapłaci wysoką grzywnę.
 

Powrót na górę strony