Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła grupa oszustów

Data publikacji 09.12.2008

Pięcioosobowa grupa oszustów została zatrzymana przez policjantów ze Skierniewic. Cztery kobiety i mężczyzna mają na swoim koncie co najmniej 26 oszustw. Wyłudzili oni towary m.in. komputery i telefony oraz gotówkę o wartości ponad 60 tys. zł. Zatrzymanym za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Grupa oszustów działała od od stycznia 2008 roku. Sprawcy w kilku placówkach kredytowych na terenie Skierniewic wyłudzili różne towary sprzedawane w systemie ratalnym a także kredyty gotówkowe. Policjanci zatrzymali cztery kobiety w wieku od 19 do 37 lat oraz 28-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania ich mieszkań zabezpieczyli dokumenty bankowe oraz windykacyjne stanowiące istotny materiał dowodowy.

Policjanci odzyskali także część wyłudzonego sprzętu m.in. komputery i telefony komórkowe. Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jako osoby bezrobotne uczyniły sobie z przestępczego procederu źródło dochodu. Cztery osoby decyzją prokuratora zostały oddane pod dozór policyjny natomiast 29-latka trafiła do zakładu karnego w związku z innym zakończonym już postępowaniem. Sprawa jest rozwojowa, policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania osób, z którymi współpracowała zatrzymana grupa.
 

Powrót na górę strony