Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastrzelił psy, które zagryzły jego owce

Data publikacji 09.12.2008

Hodowca z Siemiatycz strzelał do psów, które rozszarpywały mu owce. Dwa psy zastrzelił, trzeci uciekł. Na pastwisku pozostało 13 rozszarpanych i 10 okaleczonych owiec. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują właściciela psów.

Wczoraj przed południem policjanci z Siemiatycz zostali powiadomieni o rzezi owiec do jakiej doszło na jednej z posesji. Ze zgłoszenia właściciela stada wynikało, że kilka rozwścieczonych psów zaatakowało jego stado. Przerażony hodowca, a zarazem myśliwy i strażnik łowiecki, chwycił karabin i pobiegł ratować swoją trzodę. Gdy zobaczył rozszarpane owieczki i biegające między nimi trzy duże psy otworzył do nich ogień. Trafił dwa, a trzeci uciekł w popłochu.

Po dokładnych oględzinach okazało się, że 13 owiec rasy "wrzosówka", która jest pod ochroną, zostało zagryzionych, a kolejne 10 dotkliwie poranionych. Dla okaleczonych była jeszcze szansa na ratunek. Zaopiekował się nimi wezwany na miejsce weterynarz. Hodowca oszacował swoje straty na 5 tys. zł.

Policjanci z Siemiatycz prowadzący w tej sprawie postępowanie, szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i poszukują właściciela psów.
 

Powrót na górę strony