Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądali 50 tys. zł za kompromitujące zdjęcia

Data publikacji 09.12.2008

Policjanci z KWP w Rzeszowie zatrzymali szantażystów, którzy domagali się 50 tys. złotych od mieszkańca powiatu krośnieńskiego grożąc opublikowaniem kompromitujących go zdjęć w Internecie. Sprawcami okazali się krewni mężczyzny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku grudnia do komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zgłosił się 37-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Był szantażowany. Poprzedniego dnia spotkał się w restauracji z nieznanym mężczyzną, który pokazał mu jego zdjęcia w intymnej sytuacji z kobietą. Mężczyzna żądał 50 tys. złotych, w przeciwnym razie zagroził opublikowaniem ich w Internecie. 37-latek po zastanowieniu, zwrócił się o pomoc do Policji.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP i KMP w Krośnie, już następnego dnia wpadli na ślad szantażystów. Zebrali dowody na to, że sytuacja zarejestrowana na zdjęciach była z góry zaaranżowana, a
dziewczyna podstawiona. Policjanci zatrzymali dwóch 33-latków. Okazali się nimi krewni szantażowanego mężczyzny.

W świetle zgromadzonych dowodów mężczyźni przyznali się do żądania okupu. Wczoraj, prokurator zastosował wobec obu środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji i poręczenia majątkowego po 5 tys. złotych.

Podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony