Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Licealistka wjechała w radiowóz, niepełnosprawny-piratem drogowym

Data publikacji 09.12.2008

Do policyjnego aresztu trafiła 18-letnia gdańszczanka. Dziewczyna nie mając prawa jazdy, z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę volkswagena. Pomorscy policjanci zatrzymali również kierowcę, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ku ich zdziwieniu "maluchem" kierował sparaliżowany mężczyzna, który nigdy nie miał prawa jazdy.

Pomorscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą licealistkę. Na ul. Małomiejskiej dziewczyna nie zatrzymała się do kontroli, a następnie wjechała w tył radiowozu i uszkodziła szafkę sygnalizacji świetlnej. W organizmie miała prawie 2 promile alkoholu. W takim stanie i bez uprawnień do kierowania przewoziła swoją również 18-letnią koleżankę. Nietrzeźwa gdańszczanka trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają do kogo należy volkswagen, którym jechała 18-latka.

To nie jedynie zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego. Policjanci z Kościerzyny zatrzymali kierującego "maluchem". Jak się okazało nie była to jego pierwsza przygoda z jazdą na podwójnym gazie. Około 17.40 kościerska Policja otrzymała informację, że w miejscowości Wielki Klincz szarżuje po ulicach „małym fiatem” pijany kierowca. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali opisany samochód, którym kierował pijany 28-latek.

Krzysztof T. W miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Wielkim zdziwieniem policjantów był fakt, że kierowca był całkowicie sparaliżowany od pasa w dół. Policjanci byli zmuszeni do wyjęcia tego mężczyzny z samochodu i przeniesienia do radiowozu. Po dokładnym sprawdzeniu danych personalnych okazało się, że w już 2007 roku prawomocnym wyrokiem sądu miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za podobne przestępstwo.

Ustalono również, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. W rozmowie z policjantami oświadczył, że w domu porusza się tylko za pomocą balkonika dla osób niepełnosprawnych.

  • Nietrzeźwa 18-latka
  • Niepełnosprawny kierowca
Powrót na górę strony