Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni ukradli słodycze

Data publikacji 09.12.2008

Policjanci z posterunku w Seceminie zatrzymali trzech nastolatków podejrzewanych o włamanie do sklepu i kradzież słodyczy. Chłopcy w mikołajki wybili szybę i ukradli słodycze, które znajdowały się w zasięgu ich ręki. Materiały dotyczące chłopców policjanci prześlą do sądu rodzinnego.

Kiedy w poniedziałkowy ranek pracownica jednego ze sklepów spożywczych w Seceminie przyszła do pracy, pierwszą rzeczą, którą zobaczyła była rozbita szyba. Jak się okazało złodzieje przez otwór w witrynie sklepowej ukradli wszystko to, co znajdowało się w zasięgu ich ręki czyli … słodycze o wartości około 300 złotych. Kobieta natychmiast o swoim odkryciu powiadomiła właściciela, a ten z kolei Policję.

Policjanci z posterunku w Seceminie, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, szybko ustalili sprawców kradzieży. Byli to dwaj bracia w wieku 13 i 14 lat oraz ich 14-letni kolega. Chłopcy przyznali się do wybicia szyby oraz do kradzieży chipsów, czekoladowych batoników i cukierków. Część słodyczy zjedli w okolicy remizy strażackiej jeszcze w sobotę. Resztę, „na później”, ukryli w stodole stojącej na jednej z posesji.

Odzyskane słodycze policjanci zwrócili już właścicielowi sklepu. Materiał w sprawie chłopców policjanci prześlą teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.
 

Powrót na górę strony