Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali nielegalnie skopiowanymi programami komputerowymi

Data publikacji 09.12.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o rozpowszechnianie nielegalnie skopiowanych programów komputerowych. Jak ustalili policjanci produkty oferowane były na jednym z portali aukcyjnych, a legalni producenci mogli ponieść straty w wysokości blisko 20 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji we Wrocławiu mieli podejrzenia, że w jednej z firm mogą znajdować się nielegalnie skopiowane programy komputerowe. Jak się okazało, były one słuszne. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 5 nielegalnie skopiowanych programów: do obróbki zdjęć oraz operacyjnych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby: 32-letniego mężczyznę - właściciela sklepu oraz 28-letniego pracownika.

Jak ustalili policjanci, sprawcy za pośrednictwem serwisu aukcyjnego sprzedali 13 tak nielegalnie skopiowanych programów, czym spowodowali straty legalnych producentów na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych. W celu potwierdzenia nielegalności skopiowanych programów funkcjonariusze przeprowadzili konsultacje z producentem w Niemczech oraz wykonali specjalistyczną ekspertyzę. Te ustalenia potwierdziły, że programy zostały podrobione.

Za rozpowszechnianie cudzych utworów w wersji oryginalnej bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom i czerpanie z tego tytułu korzyści grozi kara do 5 lat pozbawieni wolności.
 

Powrót na górę strony