Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgubne wagary nieletnich

Data publikacji 09.12.2008

Zamiast na lekcjach, kilku nieletnich postanowiło spędzić czas przy alkoholu. W efekcie jeden z nich trafił do szpitala na odtrucie, a w mieszkaniu, w którym chłopcy pili policjanci znaleźli podrobione 10 i 20 złotowe banknoty.

Wczoraj przed południem do krośnieńskich dzielnicowych dotarła informacja, że w jednym z osiedlowych sklepów w Krośnie kilku nieletnich zakupiło sporą ilość alkoholu i piją go w mieszkaniu jednego z nich. W związku z podejrzeniem, że doszło do popełnienia przestępstwa, policjanci udali się do miejsca zamieszkania nieletniego.

Drzwi otworzył kompletnie pijany 15-latek. W mieszkaniu było jeszcze trzech jego kolegów, dwóch 15-latków i 17-latek. Chłopcy zdołali wypić 3 butelki wina i butelkę wódki. Ponieważ jeden z 15-latków był nieprzytomny, dzielnicowi wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło nieletniego do krośnieńskiego szpitala.

W czasie rozmowy przyznali się, że są na wagarach i pili wcześniej alkohol, który zakupił im przygodnie napotkany pełnoletni mężczyzna. Ich wersję zweryfikuje analiza nagrania zamontowanego w sklepie monitoringu.

W mieszkaniu 15-latka policjanci ujawnili również kilkadziesiąt awersów i rewersów banknotów 10 i 20-złotowych, podrobionych przy użyciu sprzętu komputerowego. Zarówno fałszywki, jak i komputer zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Ponieważ na miejscu nie było pełnoletnich domowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie czynności procesowe wykonano w obecności sąsiadki. O całej sprawie zostali powiadomieni rodzice wszystkich nieletnich.

Trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie, czyim dziełem są zabezpieczone fałszywe pieniądze.

Niezależnie od tych ustaleń Policja skieruje do sądu rodzinnego zawiadomienie o zagrożeniu nieletnich demoralizacją. Jednym z jej przejawów jest, bowiem wagarowanie i spożywanie alkoholu przez osoby w
wieku poniżej 18 lat.

 

Powrót na górę strony