Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń jeszcze z II wojny światowej

Data publikacji 09.12.2008

Policjanci zatrzymali 33-letniego Adam W., który posiadał broń palną pochodzącą z okresu II wojny światowej. Miał zamiar w najbliższym czasie ją sprzedać. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli pistolet samopowtarzalny marki Luger Parabellum kaliber 9 mm z 2 magazynkami i 19 szt. amunicji. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Karlina uzyskali informację, że 33-letni mieszkaniec Adam W. posiada broń palną i w najbliższym czasie ma zamiar ją sprzedać osobie, która może ją wykorzystać do popełniania przestępstw. Udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny aby odebrać broń, jednak mężczyzna nie przyznał się do posiadania jakiejkolwiek broni palnej. Był nietrzeźwy, po badaniu okazało się, że ma ponad 2,6 promila alkoholu.

W jego mieszkaniu, w regale na półce pomiędzy ubraniami, kryminalni znaleźli pistolet samopowtarzalny marki Luger Parabellum kaliber 9 mm z podłączonym magazynkiem, 13 szt amunicji kaliber 9 mm. Przy zatrzymanym w bocznej kieszeni spodni odnaleźli jeszcze jeden magazynek do pistoletu z załadowanymi 6 szt. naboi amunicji ostrej.

Zatrzymany w policyjnym areszcie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony