Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca okazał się poszukiwany

Data publikacji 09.12.2008

Policjanci z Ostródy zatrzymali poszukiwanego 51-letniego Krzysztofa S. Mężczyzna od ponad pół roku ukrywał się przed organami ścigania. 51-latek uciekł z zakładu karnego w Żytkowicach, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Krzysztof S. wpadł podczas kontroli drogowej, w czasie, której okazało się, że jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom mężczyzna podał nie swoje dane. Jego prawdziwa tożsamość została ustalona na podstawie odcisków palców. Policjanci udowodnili mu jeszcze kilka innych przestępstw. O dalszym losie Krzysztofa S. zdecyduje prokurator i sąd.

W niedzielne popołudnie na krajowej "siódemce" niedaleko Ostródy, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę poloneza. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że Leszek P. wsiadł za kierownicę mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ponieważ nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości policjanci postanowili zweryfikować tożsamość, którą podał. Mężczyznę poddano badaniu daktyloskopijnemu. Wówczas okazało się, że zatrzymany to Krzysztof S. 51-letek był poszukiwany przez policję, ponieważ w maju 2008 roku uciekł z Zakładu Karnego w Żytkowicach. Krzysztof S. nie tracił czasu na wolności i niejednokrotnie popadł w konflikt z prawem. Policjanci postawili podejrzanemu w sumie 5 zarzutów: między innymi kradzieże z włamaniem, kradzież telefonu, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz zarzut dotyczący podawania fałszywej tożsamości.

 

Prokuratura Rejonowa w Ostródzie wszczęła śledztwo przeciwko Krzysztofowi S. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 

Powrót na górę strony