Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na policyjny konwój

Data publikacji 09.12.2008

Dzisiaj z samego rana dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na policyjny konwój przewożący więźnia do zakładu karnego. Zagrozili policjantom bronią i uwolnili więźnia. Natychmiast rozpoczęła się policyjna obława. Użyto helikoptera. Dzięki temu zauważono napastników, którzy ukryli się w lesie. Policyjni antyterroryści obezwładnili i zatrzymali przestępców. Tak przebiegały dzisiejsze ćwiczenia policyjne w Stargardzie Szczecińskim.

Dzisiaj o godzinie 05:30 dyżurny komendy powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim otrzymał informację o napadzie na policyjny konwój. Do napadu doszło na jednym ze skrzyżowań w Stargardzie Szczecińskim.

Policjanci wykonujący konwój przekazali dyżurnemu, że jadąc w kierunku zakładu karnego, zajechał im drogę polonez koloru zielonego, bez numerów rejestracyjnych. Z samochodu wysiadły dwie osoby w kominiarkach. Konwojującym policjantom zagrozili bronią żądając wydania osoby konwojowanej. Następnie zabrali policjantom broń służbową, kluczyki od samochodu, po czym wraz z konwojowanym wsiedli do „poloneza” i odjechali.

Dyżurny jednostki natychmiast wszczął niezbędne procedury reagowania w takiej sytuacji. Na miejsce napadu pojechała specjalna grupa interwencyjna oraz dochodzeniowo - śledcza. Natomiast na drogach całego powiatu wystawiono policyjne blokady. Udział w poszukiwaniach brał również policyjny helikopter.

Po jakimś czasie załoga helikoptera w pobliżu Stargardu w lesie zauważyła porzuconego poloneza. W jego pobliżu były trzy osoby. W to miejsce skierowano policyjne patrole. Rozpoczęto policyjną obławę. Po następnych kilku minutach policjanci zauważyli uciekające osoby.

Sprawcy zgubili pościg, chowając się w jednym z opuszczonych budynków, których jest dużo w tej okolicy. Jednak ślady pozostawione przez sprawców doprowadziły policjantów do właściwego budynku. Został on otoczony kordonem, uniemożliwiając ich ucieczkę.

Natychmiast do budynku weszła grupa wsparcia. Budynek obrzucono granatami hukowymi oraz gazowymi. W trakcie przeszukania budynku w jednym z pomieszczeń obezwładniono i zatrzymano dwóch sprawców napadu oraz uciekiniera z policyjnego konwoju.

Tak, właśnie przebiegały przeprowadzone w dniu dzisiejszym ćwiczenia sztabu Policji komendy powiatowej w Stargardzie Szczecińskim.

 

 

Powrót na górę strony