Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz zatrzymany za korupcję

Data publikacji 09.12.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Częstochowie dyrektora stacji Pogotowia Ratunkowego, pełniącego jednocześnie obowiązki ordynatora w jednym z okolicznych szpitali. Zarzucono mu popełnienie przestępstwa korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej.

W śledztwie dotyczącym między innymi obrotu hurtowymi ilościami narkotyków na terenie Częstochowy oraz handlu bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi zgromadzono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia lekarzowi zarzutów przyjęcia łapówki w wysokości 60.000 złotych w związku z naruszeniem przepisów prawa. Jak wynika z materiałów śledztwa, zatrzymany 52-letni lekarz w 2001 roku sfałszował dokumentację lekarską w celu uniemożliwienia zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym jednego z podejrzanych w prowadzonym wówczas innym śledztwie.

Wobec zatrzymanego prokurator częstochowskiej Prokuratury Okręgowej zastosował, z uwagi na stan jego zdrowia, środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100.000 złotych oraz zawieszenia w prawie wykonywania zawodu lekarza i pełnienia funkcji dyrektora Pogotowia Ratunkowego oraz ordynatora.

Dotychczas w tej sprawie 132 zarzuty popełnienia przestępstw postawiono 43 podejrzanym, z czego 6 osobom o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, 25 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
 

Powrót na górę strony