Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Multimedalistka z komendy przy Cyryla i Metodego

Data publikacji 10.12.2008

Gdy miała 15 lat jej starszy brat, który trenował trójbój siłowy, zabrał ją na siłownię. Od tego momentu dla sierżant Agnieszki Marciniak-Komorowskiej, obecnie służącej w północnopraskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą rozpoczęła się wielka przygoda ze sportem. Zwieńczeniem jej wieloletniej pracy na siłowni było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w 2005 roku, dwudziestokrotne tytułu Mistrzyni Polski oraz zajęcie piątego i szóstego miejsca na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym.

Agnieszka Marciniak-Komorowska od trzech lat służy w Policji. Przez pierwsze kilka miesięcy, jako policjantka piaseczyńskich oddziałów prewencji, chroniła społeczeństwo, patrolując warszawskie ulice. Teraz zwalcza przestępstwa gospodarcze na Pradze Północ.

 

Jej wielką pasją był i jest sport. Szczególnym zamiłowaniem Agnieszka obdarzyła wyciskanie ciężarów. Gdy miała 15 lat jej starszy brat, który trenował trójbój siłowy, zabrał ją na siłownię. Jak się później okazało był to początek jej wielkiej kariery.

Ważąca niespełna 50 kilogramów Agnieszka, podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym w Zwierzyńcu, podniosła razem niemal 370 kilogramów: 150 kg w przysiadzie, 80 kg w wyciskaniu i 140 kg w tak zwanym martwym ciągu, zdobywając po raz kolejny mistrzowski tytuł.

Obecnie nasza koleżanka trenuje kilka razy w tygodniu, od 2003 roku już jako członek Kadry Narodowej w siłowni Akademickiego Związku Sportowego, po to by solidnie przygotować się do następnych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym w 2009 roku.

Powrót na górę strony