Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał awantury

Data publikacji 10.12.2008

Gdańscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który trzykrotnie ranił nożem w brzuch swojego kolegę. Do usiłowania zabójstwa doszło w trakcie kłótni podczas której 54-latek oskarżył znajomego o kradzież 100 zł. Roman P. trafił do policyjnego aresztu, a jego ofiara w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

Wczoraj rano policjanci z komisariatu na Przymorzu zostali powiadomieni o tym, że w jednym z mieszkań na ul. Tysiąclecia doszło do awantury. Podczas libacji alkoholowej 54-letni mężczyzna ugodził nożem w brzuch swojego 41-letniego kolegę.

Jak się okazało, pokrzywdzony i sprawca, a także ich 42-letni kolega od wczesnych godzin porannych spożywali alkohol w mieszkaniu 54-latka. W pewnym momencie mężczyzna przysnął, a w tym czasie 41-letni gdańszczanin z jego kieszeni ukradł 100 zł.

Kiedy mężczyzna się obudził i zorientował się co zaszło zażądał oddania pieniędzy. Doszło do awantury, w trakcie której 54-latek chwycił za nóż i zadał nim trzy ciosy w brzuch 41-letniego mężczyzny.
Pokrzywdzony i świadek zdarzenia wybiegli z mieszkania, by wezwać pomoc. Mężczyzna z trzema ranami kłutymi brzucha trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Zaraz po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa. Roman P. trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 2,7 promila alkoholu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 898.67 KB)

Powrót na górę strony