Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić pożyczki na 100 tys. zł

Data publikacji 10.12.2008

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali oszusta kredytowego. Mężczyzna złożył fałszywe dokumenty w sześciu placówkach bankowych i chciał w ten sposób wyłudzić pożyczki na łączną kwotę 100 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na ślad oszusta policjanci wpadli dzięki informacjom operacyjnym. Ustalili, że 43-letni rencista zakupił za 3 tysiące złotych komplet fałszywych dokumentów z personaliami 45-letniego mieszkańca Zgierza - dowód osobisty, legitymację rencisty MON, decyzję o przyznaniu emerytury i rachunki pocztowe. "Wyposażony" w komplet dokumentów mężczyzna w ciągu kilku dni odwiedził sześć placówek bankowych na terenie Łodzi i złożył wnioski kredytowe na łączną kwotę 100 tysięcy złotych.

5 grudnia otrzymał już jeden kredyt wysokości 20 tysięcy złotych, a w pozostałych bankach czekał na pozytywne decyzje. Otrzymane 20 tysięcy przepuścił w ciągu 3 dni na bieżące potrzeby – dobre jedzenie, eleganckie ubrania i spłatę długów.

9 grudnia w godzinach popołudniowych 43-latek przybył do placówki bankowej na ul. Piotrkowskiej w Łodzi i chciał założyć tam konto, a następnie uzyskać kredyt. Przedłożył w tym celu spreparowane wcześniej dokumenty podając się za wojskowego rencistę w stopniu starszego chorążego sztabowego. Przybyli na miejsce stróże prawa wylegitymowali kredytobiorcę – mężczyzna podawał personalia niezgodne z danymi widniejącymi na dokumencie, a w czasie przeszukania policjanci znaleźli jego prawdziwy dowód osobisty, karty i wizytówki bankowe i ponad 1500 złotych w gotówce. Oszust został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna w przeszłości był już karany za oszustwa, odsiadywał” też wyrok za niepłacenie alimentów.

Dzisiaj 43-letni łodzianin zostanie szczegółowo przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzut dokonania i usiłowania dokonania oszustwa kredytowego za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony