Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana nieuczciwa listonoszka

Data publikacji 10.12.2008

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 34-letnią kobietę, u której w mieszkaniu znaleźli 150 przesyłek i różnego rodzaju listów, które nigdy nie trafiły do adresatów. Kobieta pracując jako listonoszka, nie dostarczała przesyłek, bo jak twierdziła nie miała na to czasu. Za naruszenie tajemnicy korespondencji oraz za przetrzymywanie dokumentów, którymi nie miała prawa dysponować, grozi jej kara do 2 lat więzienia.

We wtorek policjanci pojechali na interwencję zgłoszoną w jednym z mieszkań przy Aleji Pokoju w Częstochowie. Mundurowi mieli rozwiązać nieporozumienie między właścicielką mieszkania, a wynajmującą je 34-letnią kobietą.

Podczas interwencji policjanci zauważyli stojące w kącie pokoju pudełko i reklamówkę, które wypełnione były listami, niektóre z nich były otwarte. 34-latka stwierdziła, że przez trzy tygodnie pracowała jako listonoszka i nie miała czasu dostarczyć całej poczty. Listy i inne przesyłki pocztowe gromadziła zatem w domu. Na miejscu zabezpieczonych zostało 150 przesyłek i listów różnego rodzaju.

Zatrzymana mieszkanka województwa lubelskiego odpowie za naruszenie tajemnicy korespondencji oraz za przetrzymywanie dokumentów, którymi nie miała prawa dysponować. Za te czyny grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony