Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci "dzieciom w darze"

Data publikacji 10.12.2008

"Dzieciom w darze" to tytuł aukcji, jaka odbyła się wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim poświęcona wspieraniu najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu. Przedsięwzięcie to wsparła również lubelska Policja, wystawiając do licytacji maskotki i namalowane przez policyjnych artystów obrazy. Już wkrótce dary serca w postaci żywności trafią do najbiedniejszych.

Wczoraj w sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się wielka aukcja. Była to licytacja przedmiotów organizowana w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Aukcja, która odbywa się od wielu lat pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego za każdym razem stanowi okazję do zaangażowania społeczeństwa na rzecz wsparcia potrzebujących pomocy najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

W przedsięwzięciu adresowanym do firm, przedsiębiorstw i instytucji naszego regionu udział wzięli także policjanci, którzy także wsparli aukcję wystawiając pod młotek obrazy od Związku Zawodowego NSZZ Policjantów KWP w Lublinie oraz policyjne maskotki. Nad licytacją tych darów czuwali przedstawiciele lubelskiej Policji, I zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Grzegorz Czepiel oraz Komendant Miejski Policji w Lublinie – insp. Jacek Buczek. Policyjna maskotka sierż. Poli została wylicytowania za 500 batoników.

W tym roku wszystkie wystawione do licytacji przedmioty można było nabyć wyłącznie za "Dary Serca" - w postaci artykułów spożywczych m.in. cukru, mąki, makaronu, konserw, czekolady, oleju itp. Wszystkie te dary trafią wkrótce do dzieci z rodzin wielodzietnych oraz przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Policjanci zapowiadają, że za rok także będą wspierać tę akcję.

Powrót na górę strony