Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 10.12.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne cztery osoby, które przewijały się w aktach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem narkotykami. Macki członków grupy sięgały między innymi do Holandii. Łącznie w sprawie śledczy zatrzymali już 6 podejrzanych, w tym szefa grupy i zabezpieczyli około 17 kg narkotyków.

Wczoraj po południu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego uderzyli jednocześnie w kilka miejsc na terenie Elbląga. W efekcie, po wcześniejszej obserwacji, na ulicach i w mieszkaniach policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat. Wszyscy byli kompletnie zaskoczeni działaniami policjantów i nie stawiali oporu.

W mieszkaniu Karola R., jednego z zatrzymanych, policjanci znaleźli w szafkach ponad 80 gramów marihuany. Z ustaleń wynika, że rolą podejrzanych miała być hurtowa sprzedaż środków odurzających.
Trzech z zatrzymanych, wcześniej notowanych za przestępstwa narkotykowe, trafiło do policyjnego aresztu. Dziś zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Tam usłyszą zarzuty. Policjanci złożą wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Czwarty zatrzymany po przesłuchaniu został zwolniony.

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli samochód Łukasza M. jednego z podejrzanych, wartości 10 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli także gotówkę należącą do zatrzymanych.
Śledztwo przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej handlującej znacznymi ilościami narkotyków prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wspólnie z policjantami CBŚ.

Do tej pory do sprawy funkcjonariusze zatrzymali sześciu podejrzanych, w tym szefa grupy przestępczej – 32-letniego Piotra U. Zabezpieczyli także około 16 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz prawie 200 sztuk tabletek ekstazy. Śledczy przedstawili mężczyznom 14 zarzutów dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wszyscy zostali także aresztowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony