Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadała na kobiety

Data publikacji 10.12.2008

Do aresztu śledczego na trzy miesiące trafiła 25-latka, która w grudniu kilka krotnie napadała na kobiety w Poznaniu. Kobieta już wcześniej była karana. Tym razem za dokonane przestępstwa grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Emilia J. napadała swoje ofiary na ulicy Czechosłowackiej. 4 grudnia podbiegła do idącej ulicą kobiety, zaczęła ją szarpać, kopać po czym skradła jej rękawiczki. Do kolejnego napadu doszło tego samego dnia. 25-latka zachowując się w podobny sposób, próbowała wyrwać kobiecie torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym i pieniędzmi. Napadnięta wówczas kobieta zaczęła się jednak bronić, co zdezorientowało napastniczkę, która szybko uciekła. Nieudany przypadek nie poskromił jednak Emilii J. Już następnego dnia napadła na kolejną kobietę, której ukradła telefon komórkowy .

Policjanci bardzo dokładnie zanalizowali wszystkie przypadki napadów. Nie mieli wątpliwości, że wszystkich dokonała jedna osoba. Zatrzymanie kobiety było tylko kwestią czasu. Kryminalni niezwłocznie przystąpili do jej ustalania. Już w ciągu kilku kolejnych dni znali jej tożsamość.

Została zatrzymana przez policjantów w jednym z mieszkań przy ulicy Opolskiej w Poznaniu. Emilia J. ma 25 lat, wcześniej karana za podobne przestępstwa. Za grudniowe napady grozi jej teraz do 12 lat więzienia.


 

Powrót na górę strony