Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał zaliczki na montaż drzwi

Data publikacji 10.12.2008

Przedstawienie 16 zarzutów popełnienia oszustw i przywłaszczenia mienia na kwotę prawie 70 tys. zł, to efekt pracy policjantów z komendy w Żaganiu. Funkcjonariusze rozwikłali sprawę oszustw. Jak się okazało mężczyzna prowadząc firmę wyłudzał od klientów wysokie zaliczki, a później znikał. Mężczyzna przebywa teraz we wrocławskim areszcie.

Prowadzący postępowanie policjanci z KPP w Żaganiu wyjaśnili okoliczności, w jakich od ubiegłego roku działała firma 29-letniego Janusza R. Mężczyzna podając się za własnego brata wykorzystywał firmowe pieczątki i druki służące mu do zawierania umów na usługi montażu drzwi i okien. Na poczet takich zamówień pobierał od klientów zaliczki, których kwoty nierzadko przekraczały 1 tys. zł. Niesolidny kontrahent nie wywiązywał się z zamówień. Oszukani przez niego klienci poniesione w ten sposób straty zgłosili policji. Ich suma w obecnej chwili sięga blisko 70 tys. zł.

Z relacji pokrzywdzonych wynika, że Janusz R. prowadząc swoją działalność z góry zakładał, że nie wywiąże się ze zobowiązań. Pomimo tego, podczas rozmowy z klientami dokonywał pomiarów i wyliczeń. Sprawiając wrażenie solidnego przedsiębiorcy wzbudzał zaufanie oszukiwanych osób.

Aktualnie mężczyźnie przedstawiono 16 zarzutów. Do komendy powiatowej w Żaganiu w dalszym ciągu zgłaszają się jednak oszukane przez niesolidnego przedsiębiorcę osoby. Podejrzany mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Za popełnienie opisanych czynów grozi Januszowi R. do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony