Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Czuły" i "Hrabia" ukradli kilkaset aut

Data publikacji 11.12.2008

Policjanci z komendy stołecznej Policji od kilku miesięcy pracowali nad rozbiciem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Podczas przeprowadzonej wczoraj akcji zatrzymano członków grupy, która ma na swoim koncie kradzież kilkuset pojazdów w Warszawie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Wczoraj o 6:00 funkcjonariusze weszli na ustalone wcześniej adresy posesji w okolicach Wołomina i Rembertowa, gdzie znajdowały się kryjówki przestępców. W tym samym czasie druga grupa policjantów pojechała do Skierniewic, gdzie przebywać miał zleceniodawca kradzieży samochodów mężczyzna o pseudonimie "Hrabia".

W małej miejscowości pod Wołominem zatrzymano kompletnie zaskoczonego 43-letniego Cezarego W. ps. "Czuły" odpowiadającego w grupie za kradzieże i paserstwo samochodów. W Skierniewicach zatrzymano 33-letniego Artura S. ps. "Hrabia", u którego podczas przeszukania znaleziono dokumenty zakupu rolnych gruntów oraz magazynów od jednej ze spółdzielni. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić czy na zakupionej przez mężczyznę posiadłości nie ma kradzionych pojazdów. Jak się okazało po dotarciu na miejsce w magazynach i pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się kilka tysięcy części samochodowych. Na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli nowy samochód, którego przestępcy nie zdążyli jeszcze pociąć i rozebrać oraz szereg innych podzespołów samochodowych elektronicznych i mechanicznych.

W trakcie prowadzonych ustaleń okazało się, że w kradzieże pojazdów zamieszana jest jeszcze jedna osoba. Jak się okazało Piotr K., który obecnie przebywa w areszcie w Bydgoszczy, ma na swoim koncie również kradzieże samochodów. Mężczyzna ten został już przewieziony z aresztu do Warszawy, gdzie przebywa do dyspozycji śledczych. Najprawdopodobniej usłyszy on kilkanaście zarzutów kradzieży samochodów.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej członkowie grupy najchętniej kradli samochody marek francuskich i japońskich czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. W ciągu kilku lat przestępczej działalności mogli skraść w Warszawie łącznie kilkaset samochodów. Grupa ta współpracowała z aresztowanymi w tym roku złodziejami z grupy "praskiej" Marcinem R. ps. "Rydwanek", Robertem B. ps. "Baran", Karolem F. ps . "Antał".

Prowadzona przez policjantów sprawa ma charakter rozwojowy. Wobec Cezarego W. Artura S. oraz Piotra K. wystąpiono z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony