Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 lat więzienia niczego go nie nauczyły

Data publikacji 11.12.2008

Ponad 5 tys. zł., heroinę, amfetaminę i marihuanę - to wszystko zabezpieczyli kryminalni w mieszkaniu 29-letniego Ariela K. Mężczyzna został zatrzymany. Miał blisko 50 gramów narkotyków. Na wolności przebywał zaledwie kilka miesięcy. W kwietniu, po 7 latach wyszedł z więzienia. Wiele wskazuje na to, że znów powróci za kratki.

Policjanci z sekcji kryminalnej otrzymali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców ulicy Bora-Komorowskiego zajmuje się handlem narkotykami na Gocławiu. Funkcjonariusze mieli dokładne dane mężczyzny. Był już wcześniej karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, a także posiadanie i handel środkami odurzającymi. Ostatnich 7 lat spędził w więzieniu. Na wolność wyszedł w kwietniu tego roku i rzekomo powrócił do przestępczej działalności.

Kryminalni postanowili sprawdzić tę informację. Zjawili się przed drzwiami Ariela K. wcześnie rano. Weszli do środka razem z jego ojcem wracającym ze sklepu z poranną prasą.

29-latek w pierwszej chwili był zaskoczony nagłą wizytą policjantów. Nie było to jednak jego pierwsze spotkanie z Policją, dlatego na polecenie wydania wszystkich rzeczy, których posiadanie jest zabronione lub pochodzą z przestępstwa wyłożył na stół 5 tys. złotych, czarny woreczek z proszkiem i grudkami koloru beżowego, torebkę foliową z zapięciem strunowym z białym proszkiem, zawiniątka z folii aluminiowej z suszem roślinnym i beżowym proszkiem.

Ariel K. od razu też oświadczył, że beżowy proszek to heroina, biały - amfetamina, a susz to marihuana. Pieniądze z kolei w znacznej części pochodzą z handlu narkotykami. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty i pieniądze, a ich właściciela zatrzymali.

W komendzie przy ulicy Grenadierów technicy kryminalistyki przeprowadzili testy zabezpieczonych substancji i zważyli je. Wówczas okazało się, że Ariel K. posiadał znaczną ilość środków odurzających. Heroina ważyła prawie 40 gramów, co stanowi ponad 150 działek handlowych po 0,25 gramów każda, waga amfetaminy to blisko 5 gramów, marihuany zaś, niecały gram.

29-letni zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony