Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane telewizory, zatrzymani sprawcy

Data publikacji 11.12.2008

Zamiast do Finlandii miały trafić na czarny rynek. 208 telewizorów o wartości ponad 300 tys. złotych trafiło z centrum załadunku koło Torunia do "dziupli" w Warszawie. Tutaj podczas wspólnej akcji kryminalnych z Radomia i policjantów z komendy stołecznej odzyskano cały towar. Zatrzymano też 4 mężczyzn w wieku od 30 do 50 lat. Za przywłaszczenie, paserstwo i kradzież mienia znacznej wartości grozi im do 10 lat więzienia.

Gdy tylko kryminalni z Radomia dowiedzieli się, że partia telewizorów zamiast do Finlandii jedzie do Warszawy, natychmiast przystąpili do działania. Ustalili, że załadunek 208 telewizorów wartych ponad 300 tys. złotych nastąpił w centrum logistycznym firmy koło Torunia. Kierowca tira, zgodnie ze zleceniem, miał dostarczyć ładunek do Skandynawii. W rzeczywistości udał się do Warszawy, gdzie w tzw. dziupli na Mokotowie towar został rozładowany. Jak wynika z materiałów sprawy, telewizory miały następnie trafić na czarny rynek w Polsce.

Policjanci z Radomia i Warszawy wkroczyli na posesję, gdzie ukryto zrabowane telewizory. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały towar. Zatrzymali też czterech mężczyzn (trzech mieszkańców stolicy, jednego z Wołomina) w wieku od 30 do 50 lat. Przewieziono ich do policyjnych aresztów. Następnego dnia przesłuchano i postawiono im zarzuty przywłaszczenia mienia, paserstwo i kradzież towaru znacznej wartości. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego zatrzymanego sąd zastosował już tymczasowe aresztowanie, a wobec pozostałych policyjny dozór.

Film Odzyskane telewizory, zatrzymani sprawcy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskane telewizory, zatrzymani sprawcy (format flv - rozmiar 1.23 MB)

Powrót na górę strony