Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kolejni dilerzy

Data publikacji 11.12.2008

Blisko 4 tys. porcji marihuany i amfetaminy zabezpieczyli lubelscy policjanci w mieszkaniach i autach pięciu mężczyzn, którzy wpadli w ich ręce. Z kolei 1 tys. porcji amfetaminy i 90 porcji marihuany znaleźli policjanci u 25 i 24-letniego mieszkańca Gdańska. Funkcjonariusze z Kielc zatrzymali parę poszukiwaną przez sąd, u której znaleźli 318 tabletek ekstazy, 42 gramy amfetaminy, 28 gram marihuany, dwie jednostki broni pneumatycznej oraz akcesoria do porcjowania narkotyków. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnych aresztów.

Zatrzymanie pierwszych czterech dilerów to wynik wspólnych działań policjantów z sekcji dochodzeniowo-śledczej oraz sekcji dw. z przestępczością narkotykową komendy miejskiej Policji w Lublinie. Od dłuższego czasu w zainteresowaniu kryminalnych byli 26-letni Mariusz M. i 32-letni Artur F. – mieszkańcy Lublina oraz dwaj mieszkańcy Ostrowa Lubelskiego 25-letni Grzegorz S. i 37-letni Adam Ł. Policjanci podejrzewali, że mężczyźni zajmują się handlem i rozprowadzaniem narkotyków, głównie marihuany i amfetaminy. Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas zatrzymań i przeszukań. W ich mieszkaniach i samochodach policjanci odnaleźli łącznie narkotyki pozwalające na wprowadzenie na rynek 1400 porcji.

Wszyscy czterej zostali zatrzymani. Wobec Mariusza M. oraz Grzegorza S. sąd już zastosował tymczasowy areszt. O dalszych losach Adama Ł. Oraz Artura F. dziś zadecyduje prokurator.

Piątego dilera 22-letniego Damiana S. zatrzymali policjanci z V komisariatu w Lublinie. Funkcjonariusze od kilku tygodni obserwowali studenta jednej z lubelskich uczelni. Gdy weszli do wynajmowanego przez niego mieszkania, mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Nie stawiał oporu. W mieszkaniu policjanci odnaleźli 2300 porcji amfetaminy, 300 porcji marihuany, a także dwie wagi elektroniczne, fajkę służącą do palenia narkotyków, dilerki oraz ponad osiem tysięcy złotych. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był już wcześniej karany między innymi za napaść na policjanta. 22-latek został wczoraj tymczasowo aresztowany.
Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań, a sprawa ma charakter rozwojowy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za handel w znacznych ilościach do lat 10.

Wczoraj nad ranem gdańscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową weszli do dwóch mieszkań przy ul. Cygańska Góra. Funkcjonariusze zatrzymali tam dwóch mężczyzn, którzy trudnili się sprzedażą narkotyków na terenie Gdańska. Proceder ten trwał prawdopodobnie od 2007 roku.

W mieszkaniu zatrzymanego 25-latka znaleziono 90 porcji marihuany i ponad 1 tysiąc porcji amfetaminy, a także wagę oraz młynek ręczny. 25-letni gdańszczanin oraz jego 24-letni kompan trafili do policyjnego aresztu.
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za handel zatrzymani mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Kieleccy policjanci ze spec grupy narkotykowej po kilku dniach obserwacji jednego z mieszkań na kieleckim blokowisku, postanowili „odwiedzić” jego lokatorów. Funkcjonariusze wykorzystali moment, kiedy do drzwi mieszkania zapukał przypadkowy mężczyzna. Gdy tylko drzwi się otworzyły policjanci weszli do środka. Lokatorzy byli całkowicie zaskoczeni. Jeden z mężczyzn wyrzucił przez okno trzymaną w ręku reklamówkę. Myślał, że torba wyląduje na dachu pobliskiego przedszkola. Jego rzut okazał się jednak chybiony bo reklamówka trafiła wprost pod nogi stojącego za oknem policjanta. Okazało się , że w jej wnętrzu znajdowało się ponad 300 tabletek ekstazy. Dodatkowo policjanci w mieszkaniu znaleźli kilkadziesiąt gram amfetaminy i marihuany, dwie jednostki broni pneumatycznej, trzy młynki do mielenia narkotyków, wagę laboratoryjną, kilkadziesiąt pustych, najprawdopodobniej czekających na zapełnienie dilerek oraz fałszywy 100-złotowy banknot.

Z dalszych ustaleń policjantów wynika, że wynajmowane przez kobietę i mężczyznę mieszkanie służyło im również za kryjówkę przed organami ścigania. Okazało się, że oboje byli poszukiwani listami gończymi wydanymi przez kielecki sąd.

Teraz oprócz zasądzonych im wcześniej kar pozbawienia wolności przyjdzie im odpowiadać także za posiadanie i handel narkotykami.

 


 

  • Narkotyki zabezpieczone przez gdańskich policjantów
  • Jeden z dilerów zatrzymany przez gdańskich funkcjonariuszy
  • Narkotyki i banknoty zabezpieczone przez policjantów z Lublina
  • Środki odurzające zabezpieczone przez policjantów z Lublina
  • Narkotyki znalezione u pary z Kielc
  • Broń zabezpieczona u pary z Kielc

Film Wpadli kolejni dilerzy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli kolejni dilerzy (format flv - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony