Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony nielegalny alkohol

Data publikacji 11.12.2008

Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który samochodem przewoził 500 litrów nielegalnego spirytusu. Mężczyzna naraził skarb państwa na straty wysokości co najmniej 23 tys. zł. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

Policjanci na ulicy Połczyńskiej zatrzymali kierującego volkswagenem. Mieli informację, że mężczyzna może przewozić nielegalny alkohol. Podczas kontroli samochodu znaleźli kilkanaście kartonów, w których znajdowały się 102 pięciolitrowe plastikowe butle. Wszystkie były wypełnione spirytusem niewiadomego pochodzenia i nie posiadały znaków akcyzy. Oprócz tego policjanci znaleźli w kartonach 100 pustych szklanych butelek o pojemności 1 litra i 300 nakrętek. W jednej z reklamówek były też przyklejane etykiety na butelki. Mężczyzna został zatrzymany, a alkohol i butelki zabezpieczone. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa wynosi około 23 tysięcy złotych.

Sebastian K. jest mieszkańcem Koszalina. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości alkoholu bez znaków akcyzy w ilościach wskazujących na przeznaczenie do działalności gospodarczej. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za takie przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policja złożyła do prokuratury wniosek o objęcie mężczyzny dozorem.

Powrót na górę strony