Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali oszusta, zanim ten dokonał transakcji

Data publikacji 11.12.2008

Nierzetelny klient próbował kupić na raty laptopa. Wybrał najdroższy model. Jednak, aby uzyskać kredyt przedłożył sfałszowane dokumenty. Do transakcji nie doszło dzięki współpracy sprzedawcy z policjantami. Zatrzymany na gorącym uczynku 70-latek usłyszał zarzuty.

Wczoraj sprzedawca jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym w Lidzbarku Warmińskim telefonicznie poinformował policjantów o podejrzanym kliencie, który chciał kupić na raty laptopa. Aby uzyskać kredyt, mężczyzna miał przedstawić sfałszowane dokumenty. Sprzęt, który wybrał Stanisław K., był jednym z najdroższych oferowanych w sklepie modeli.

Poinformowani obserwowali sklep czekając na nierzetelnego klienta. Po kilkunastu minutach mężczyzna wyszedł na papierosa. Policjanci poprosili niedoszłego nabywcę o dokumenty. Ten od razu wydał się zmieszany i zaskoczony sytuacją. Wylegitymował się. Okazało się, że był to 70-letni emeryt, mieszkaniec Gdyni. Policjanci zatrzymali podrobione dokumenty, którymi posługiwał się Stanisław K. Mężczyzna trafił do komendy. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli właściwe dokumenty potwierdzające tożsamość zatrzymanego.

W komendzie Stanisław K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, wyłudzenia kredytu bankowego i kradzieży, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony