Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina warta ponad milion zł zabezpieczona

Data publikacji 11.12.2008

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili 5 kilogramów wysokiej jakości amfetaminy. Szacuje się, że wartość zabezpieczonych narkotyków sięga miliona złotych. 22 i 30-latek odpowiedzą teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków i obrót nimi. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Początek tej sprawy miał miejsce 14 października br. strzeleccy funkcjonariusze zatrzymali wtedy do kontroli drogowej volkswagena vento, którym poruszał się 30-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. W bagażniku samochodu policjanci ujawnili torbę podróżną, a w niej dwa worki foliowe z suszem marihuany. Mężczyzna próbował uciec policjantom, ale po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci sprawdzili narkotesterem susz i okazało się, że to ponad 2 kilogramy marihuany o wartości rynkowej ponad 80 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał wtedy od prokuratora zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 

Kontynuując tą sprawę policjanci w Opolu 9 grudnia zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, którzy według zebranych wcześniej informacji mogli posiadać przy sobie dużą ilość narkotyków. Przy współpracy z funkcjonariuszami z oleskiej drogówki zablokowali obwodnicę w Dobrodzieniu i zatrzymali dwa samochody: vw caddy, którym jechał 22 - latek oraz audi A8, którym podróżował 30 i 55 – latek.

Podczas przeszukania vw caddy policjanci ujawnili 5 worków, a w nich 5 kilogramów bardzo wysokiej jakości amfetaminy, z których można otrzymać 50 tys. działek dilerskich. Szacuje się, że ich wartość rynkowa sięga minimum pół miliona złotych.

 

Cała trójka została zatrzymana. Po przesłuchaniu 55 – letni mieszkaniec powiatu prudnickiego został zwolniony. Natomiast 22 – leni Zbigniew M. i 30 – letni Michał K., na wniosek policjantów i prokuratorów, wkrótce staną przed sądem, który zadecyduje o środku zapobiegawczym wobec nich.

22 – letni mieszkaniec Brzegu i 30 – letni opolanin odpowiedzą za wprowadzanie znacznej ilości narkotyków do obrotu, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Analiza zabezpieczonej substancji w laboratorium kryminalistycznym KWP w Opolu potwierdziła, że biały proszek to wysokiej jakości amfetamina. W warunkach rynkowych przestępcy mogliby wymieszać narkotyk z innymi substancjami podwajając jego ilość, a tym samym jego wartość. Za uzyskane w ten sposób 10 kilogramów narkotyku mogliby zarobić minimum milion złotych.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie nadzorują prokuratorzy z Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.25 MB)

Powrót na górę strony