Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Choinki nadszedł czas

Data publikacji 11.12.2008

Do Bożego Narodzenia zostały jeszcze dwa tygodnie, a sędziszowscy policjanci już zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Klimontów w wieku 25 i 56 lat, którzy połakomili się na cudzą własność i ukradli 50 sztuk świerkowych drzewek. Teraz świąteczny prezent zamiast św. Mikołaja wręczy im wymiar sprawiedliwości - obu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kiedy wczoraj po południu właściciel świerkowej plantacji przyszedł obejrzeć swoją własność zamiast wysokich na około 1,5 metra drzewek zobaczył jedynie pnie i wióry. Obok na kupce leżały przygotowane już do wywózki choinki. Mężczyzna od razu zawiadomił o wszystkim policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawców kradzieży świerkowych drzewek. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Klimontów w wieku 25 i 56 lat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów mężczyźni po wycięciu drzewek zwozili je wózkiem na posesję należącą do jednego z nich. Starszy z mężczyzn został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kilka minut później w ręce policjantów wpadł również jego młodszy kompan, który do sąsiada jechał rowerem mając również około promila alkoholu w organizmie. Straty na jakie dwaj niedoszli handlarze świerkowych drzewek narazili prawowitego właściciela to około 2 tys. złotych.

Teraz obu mężczyznom może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszy z nich odpowie dodatkowo za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

 

Powrót na górę strony