Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy, broń, samopały i amunicja

Data publikacji 12.12.2008

Ponad 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, dwa samopały, 68 sztuk "ślepej" amunicji i roślinę "bagno zwyczajne", która objęta jest ścisłą ochroną zabezpieczyli stalowowolscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Rzeszowie. 49-letni mężczyzna u którego znaleziono przedmioty przebywa w policyjnym areszcie.

Stalowowolscy policjanci z funkcjonariusze Urzędu Celnego w Rzeszowie prowadzili wczoraj akcję. O 14.55 w Stalowej Woli na ulicy Wojska Polskiego zatrzymano do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter, którym jechał 49-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Na miejsce kontroli funkcjonariusze pojechali z psem do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Podczas kontroli pies zaznaczył obecność tytoniu w tylnych drzwiach samochodu.

Pod tapicerką w różnych miejscach samochodu ujawniono 5.190 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto na przednim siedzeniu pasażera ujawniono kilkanaście roślin "bagna zwyczajnego", która jest pod ścisłą ochroną.

Policjanci przeszukali mieszkanie 49-letniego mężczyzny. Podczas tej czynności stróże prawa ujawnili jeszcze 430 paczek papierosów bez akcyzy, 68 sztuk "ślepej" amunicji i dwa samopały. Wszystkie przedmioty zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego depozytu. Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wynosi blisko 39 tys. złotych.

49-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony