Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyciągali klientów niskimi cenami i oszukiwali

Data publikacji 12.12.2008

Fikcyjne oferty sprzedaży samochodów były metodą na pobieranie wysokich zaliczek od zainteresowanych klientów. Policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej zatrzymali troje mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy oszukali w ten sposób kilkudziesięciu Lubuszan. Funkcjonariusze nie wykluczają, że poszkodowanych osób może być znacznie więcej i to w całym kraju.

Grupa przestępcza z województwa dolnośląskiego wpadła w ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gorzowskiej komendy miejskiej. Zatrzymana została 32-letnia Agnieszka K. i jej dwaj znajomi 31-letni Mariusz W. i 34-letni Sebastian R. W zajmowanym przez nich mieszkaniu policjanci zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności.

Cała trójka działała wspólnie od ubiegłego roku. Metoda na oszukańczy zarobek polegała na umieszczaniu w internecie fikcyjnych ogłoszeń o sprzedaży sprowadzanych z zachodu samochodów. Wabikiem była niska cena. Kilkuletnie ekskluzywne auta wystawiane były za kwoty rzędu 20 tys. zł. Zachęceni perspektywą taniego zakupu klienci wpłacali kilkutysięczne zaliczki na podane konta i czekali. Tu jednak kontakt się urywał. Ogłoszenie znikało a telefony milkły.

Policjanci z gorzowskiej KMP potwierdzili, że oszukanych w ten sposób zostało prawie trzydziestu mieszkańców województwa lubuskiego. Kwota poniesionych przez nich strat przekroczyła 50 tys. zł. Jest to prawdopodobnie jednak początek sprawy. W mieszkaniu zajmowanym przez zatrzymaną grupę policjanci zabezpieczyli komputery, szereg telefonów, karty sim, dokumenty bankowe. Liczba dowodów świadczy, iż skala zjawiska była duża, a oszukiwani nabywcy samochodów pochodzili z całego kraju.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za oszustwa. Grozi im do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony