Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy wpadli w autobusie

Data publikacji 12.12.2008

Świdniccy policjanci wraz z kryminalnymi z KWP w Lublinie zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Lublina podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie przeszukań zabezpieczyli marihuanę, tabletki ekstazy i 200 tabletek sterydów. U jednego z nich narkotyki oraz sprzęt do ich porcjowania i ważenia policjanci znaleźli w piwnicy. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci realizując informacje uzyskane w toku śledztwa, w autobusie MPK na ul. Gospodarczej w Lublinie zatrzymali kolejnych dwóch narkotykowych dilerów 19-letniego Aleksandra S. i jego 20-letniego kolegę Piotra M. Obydwaj są mieszkańcami Lublina. W trakcie przeszukań ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli10 działek marihuany, 27 sztuk tabletek ekstazy oraz 200 tabletek sterydów. Część narkotyków oraz sprzęt do ich porcjowania i ważenia kryminalni znaleźli w piwnicy jednego z zatrzymanych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.


Jest to już kolejna realizacja śledztwa w sprawie wprowadzania do obrotu narkotyków. Ostatnie zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce pod koniec października. Funkcjonariusze świdniccy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie zatrzymali wówczas 21-latka, który w passacie przewoził 160 gram marihuany. Ponadto znaleziono u niego 9 tabletek ekstazy oraz dwie szklane lufki. Przeszukano również mieszkanie Michała B. w Mełgwi. Tam policjanci znaleźli wagę elektroniczną do ważenia narkotyków, dilerki, nabój do broni gładkolufowej i fajkę wodną do palenia marihuany. Policjanci zabezpieczyli również ponad 900 złotych na poczet przyszłych kar.

Za wprowadzanie narkotyków do obrotu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony