Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywne dziewczyny pobiły 18-latkę

Data publikacji 12.12.2008

Policjanci z Sędziszowa zatrzymali trzy młode mieszkanki powiatu jędrzejowskiego. Dziewczyny pobiły 18-latkę. Wszystkie były nietrzeźwe. Policjanci ustalają motywy takiego zachowania. Nastolatki odpowiedzą za pobicie, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie rozegrało się wczoraj w godzinach popołudniowych w poczekalni dworca kolejowego w Sędziszowie. Patrolujący dworzec pracownicy ochrony zauważyli pokrwawioną 18-letnią dziewczynę z urazami głowy i nosa. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała poranioną dziewczynę do jędrzejowskiego szpitala. Przybyły na miejsce zdarzenia policyjny patrol, dzięki zeznaniom świadków i pokrzywdzonej, szybko ustalił personalia prawdopodobnych sprawczyń pobicia. Okazały się nimi trzy młode mieszkanki powiatu jędrzejowskiego.

Jedna z 18-latek miała blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie, druga – blisko promil zaś 17-latka przeszło dwa promile. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów do wracającej ze szkoły 18-letniej mieszkanki gminy Słupi Jędrzejowskiej, podeszły trzy nietrzeźwe nastolatki. Po krótkiej wymianie zdań agresywne dziewczyny rzuciły się na poszkodowaną szarpiąc ją za włosy i bijąc rękami po głowie. Po pobiciu, spokojnie odeszły do innych pomieszczeń dworca. Prawdopodobną przyczyną pobicia była odmowa 18-latki, która nie chciała iść na wspólny spacer z nietrzeźwymi dziewczynami. Trzy amatorki spacerów noc spędziły w policyjnym areszcie. Dzisiaj po wytrzeźwieniu będą składać wyjaśnienia.

Za pobicie 18-latki może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony