Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamaskowani napadli na parę przechodniów i sklep

Data publikacji 12.12.2008

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozbojów. Zamaskowani mężczyźni najpierw napadli na parę, a później wtargnęli do sklepu i sterroryzowali ekspedientkę. Obaj zostali zatrzymani po pościgu. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie bandytów. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego doprowadzą do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje. Obydwaj sprawcy (l.18 i 36) zostali zatrzymani w bezpośrednim pościgu. Do pierwszego z nich doszło w środę (10 grudnia) po godzinie 23:00. Sprawcy, w kominiarkach na głowie, napadli na idącą ulicą w Aleksandrowie parę młodych ludzi. Najpierw uderzyli w twarz 19- letnią kobietę i wyrwali jej z ręki telefon komórkowy, a potem pobili towarzyszącego jej 18- letniego mężczyznę, któremu też chcieli ukraść telefon. Nie udało im się to.

Drugiego rozboju dokonali kilka minut później na ekspedientce jednego ze sklepów. Po wtargnięciu do środka i sterroryzowaniu groźbami 23-letniej kobiety ukradli 0,5 litra wódki i colę, po czym uciekli. Obydwaj zostali zatrzymani w pościgu. Mieli jeszcze przy sobie komórkę, którą ukradli wcześniej i skradzione ze sklepu napoje, a także kominiarki, w które byli zamaskowani.

Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony