Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano auta skradzione w Norwegii

Data publikacji 12.12.2008

Dwa volkswageny caravelle skradzione w tym roku w Norwegii odzyskali policjanci z chojnickiej komendy. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, z których jeden był poszukiwany nakazem sądowym. 31-letni Dariusz S. i 27-letni Armand S. przyznali się do kradzieży aut. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzuty.

Policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali w Topolach do kontroli drogowej kierowcę czerwonego volkswagena caravelle. Po sprawdzeniu numerów w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że samochód ten 7 grudnia br. skradziono w Norwegii. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, 31–letniego mieszkańca Grudziądza.

Policjanci zauważyli, że zatrzymane auto było najprawdopodobniej pilotowane przez dwa inne pojazdy. Informację tą przekazali dyżurnemu chojnickiej komendy i w stan gotowości postawiono wszystkie patrole.

Chwilę po tym, w tej samej miejscowości, policjanci zatrzymali jedno z poszukiwanych aut. Audi A6 jechało trzech mężczyzn, mieszkańców okolic Grudziądza. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z nich jest poszukiwany - Sąd Rejonowy w Warszawie wydał nakaz doprowadzenia 27-latka do najbliższego aresztu śledczego.

W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci odnaleźli kolejnego volkswagena. Granatowe caravelle stało na niestrzeżonym parkingów w pobliżu jednego z chojnickich lokali. To auto również widniało w bazie danych – właściciel zgłosił jego kradzież w Norwegii, w listopadzie br.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony