Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mamusia – 3, tatuś – 3,2 promila

Data publikacji 12.12.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali rodziców pięciomiesięcznych bliźniąt. Oboje "opiekowali" się dziećmi w stanie upojenia alkoholowego. W mieszkaniu doszło do awantury. Dziećmi musiała dalej zaopiekować się babcia.

Około 18 oficer dyżurny z Oleśnicy został telefonicznie powiadomiony o awanturze domowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu zastali; cztery osoby dorosłe i dwójkę pięciomiesięcznych dzieci. Wszyscy dorośli znajdowali się w stanie upojenia alkoholowego. Przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w organizmach rodziców, pod których "opieką" znajdowały się w tym czasie bliźniaki. 29-letnia kobieta w organizmie miała blisko 3 promile alkoholu. Natomiast 36-letni mężczyzna blisko 3,2 promila. W związku z tą sytuacją oboje zostali zatrzymani - trzeźwieją. Dziećmi zaopiekowała się babcia.

Jeżeli okaże się, że nieodpowiedzialni rodzice swoim zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia i zdrowia małoletnich dzieci może im grozić odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony