Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wicia" z kompanami handlował narkotykami

Data publikacji 12.12.2008

Policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z Ostrołęki zatrzymali pięć osób, które od dłuższego czasu trudniły się handlem narkotykami. Zabezpieczyli marihuanę, wagi elektroniczne i akcesoria służące do porcjowania narkotyków. Zatrzymanym za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczorajsze zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Krajową w Warszawie, dotyczącym działalności grup przestępczych w Ostrołęce zajmujących się handlem narkotykami, wymuszeniami rozbójniczymi i pobiciami. Dotychczas w sprawie podejrzanych jest 7 osób, 4 z nich zostały tymczasowo aresztowane.

Zatrzymani wczoraj mężczyźni (18 – 24 lata), współpracowali z jedną z grup i dla niej handlowali środkami odurzającymi, głównie amfetaminą, marihuaną i tabletkami ekstazy. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany, wagi elektroniczne i akcesoria do porcjowania narkotyków. Wśród zatrzymanych jest m.in. 24 letni Marcin P. pseudonim „Wicia”, znany w ostrołęckim półświatku przestępczym diler narkotyków.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania i handlu narkotykami za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Marcina P. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony