Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca autobusu zatrzymany

Data publikacji 12.12.2008

Dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany dziś tuż przed południem kierowca autobusu miejskiego. Mężczyzna wpadł po tym, jak pasażerowie jadący linią "107" nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości i o wszystkim zawiadomili Policję. Kwadrans później kierowca został zatrzymany przez mokotowskich policjantów.

Była 11:25, kiedy na stanowisko kierowania stołecznej Policji zadzwonił mężczyzna i powiedział, że prawdopodobnie pijany kierowca prowadzi autobus linii "107". Z jego relacji wynikało, że autobus jest w tej chwili w rejonie skrzyżowania Al. Wilanowska-Modzelewskiego i jedzie w kierunku pętli "Esperanto". Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji z Mokotowa, aby sprawdził zgłoszenie.

15 minut później funkcjonariusze już kontrolowali Lecha T. w pobliżu skrzyżowania Wołoska-Odyńca. Sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma on około 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do jednostki Policji. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut prowadzenia autobusu po alkoholu. Niewykluczone też, że odpowie za narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo i straci pracę.
 

Powrót na górę strony