Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne przechwycone narkotyki

Data publikacji 12.12.2008

Ponad 500 porcji marihuany, amfetaminy i heroiny przechwycili dolnośląscy policjanci. Zatrzymane zostały 4 osoby, które prawdopodobnie handlowały narkotykami. Tymczasem funkcjonariusze ze Szczecinka znaleźli u 22-latka 750 porcji amfetaminy. Mężczyzna narkotyki miał schowane w kieszeni kurtki.

Policjanci z Wrocławia i Jeleniej Góry zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Wśród zatrzymanych osób są dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 22 i 30 lat oraz dwaj mieszkańcy Jeleniej Góry w wieku 20 i 25 lat. Przy nich podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponad 500 porcji marihuany, amfetaminy i heroiny.

Największą ilość narkotyku przechwycili policjanci z Wrocławia. W okolicach dworca Wrocław Główny, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który wcześniej był już zatrzymywany za posiadanie środków odurzających. Podejrzewając, że może mieć narkotyki przy sobie sprawdzili go. Wtedy okazało się, że 22-letni wrocławianin ma przy sobie 330 porcji marihuany.

Natomiast dzielnicowi z Jeleniej Góry zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i kradzież mienia. Kiedy policjanci podeszli do samochodu wyczuli oni wyraźny zapach palonej marihuany. Wylegitymowali siedzących w pojeździe mężczyzn. Właścicielem był 25-letni mężczyzna, który siedział ze swoim 27-letnim kolegą. Funkcjonariusze przeszukali samochód. Znaleźli między siedzeniami ukrytą częściowo wypaloną porcję marihuany i kilka wiązek kabli elektrycznych.

Właścicielem narkotyków okazał się 25-latek. W trakcie jego przeszukania policjanci w bieliźnie znaleźli ukryte dodatkowo ponad 100 działek amfetaminy. Jak się później okazało zabezpieczone kable elektryczne 25-latek ukradł z firmy, w której pracował. Zamierzał sprzedać je na punkcie skupu złomu.

 

Tymczasem w Zachodniopomorskim policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w kieszeni kurtki miał prawie ćwierć kilograma amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mercedes. W samochodzie poza kierowcą było jeszcze dwóch pasażerów. Zainteresowanie mundurowych wzbudził jeden z pasażerów siedzący na tylnym siedzeniu. Zachowywał się nerwowo i był niespokojny. Kiedy mundurowi przeprowadzili kontrolę osobistą pasażera wyszedł na jaw powód zdenerwowania. U 22-letniego Michała M. w kieszeni kurtki był worek foliowy z białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wstępnie potwierdziło, że jest to amfetamina. Przeszukany został również samochód w którym byli mężczyźni. Policjantom pomagał w tym pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

W worku znajdowało się prawie ćwierć kilograma narkotyków co jest równe prawie 750 porcjom wartym blisko 15 tys. zł. Michał M. trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś trafi do prokuratury wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 22-latka. Mężczyźnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia

 

Powrót na górę strony