Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywiązał psa do drzewa

Data publikacji 12.12.2008

20-letni Tomasz B. mieszkaniec gminy Godkowo usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Młody mężczyzna chcąc pozbyć się jamnika przywiązał go do drzewa i pozostawił w lesie. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Godkowie otrzymali zgłoszenie o tym, że mały piesek przywiązany jest do drzewa. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy zauważyli jamnika uwiązanego do drzewa, przy pomocy stalowej linki, około 30 metrów od drogi. Jak ustalili policjanci, sprawcą tego czynu był 20-letni Tomasz B. Funkcjonariusze szybko dotarli do mężczyzny. W trakcie rozmowy z policjantami 20-latek przyznał się. Jak tłumaczył, chciał pozbyć się psa, bo ten był agresywny. Z jego relacji wynikało również, że liczył na to, że ktoś pupila przygarnie.

Wycieńczony czworonóg trafił pod opiekę inspektora ochrony praw zwierząt. Jamnik przywiązany do drzewa spędził w lesie kilka dni. 20-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony