Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za dwa zabójstwa

Data publikacji 12.12.2008

Kryminalni z Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dwa zabójstwa. Dwóch 18-latków i 16-latek odpowiedzą za uduszenie 16-latka. Zatrzymani przyznali się również do zabójstwa 33-letniego mężczyzny. Swojej ofierze po wspólnej libacji podcięli gardło. To nie jedyne przestępstwa, które mają na swoim koncie. Odpowiedzą prawdopodobnie za kradzieże aut.

11 listopada w południe policjanci otrzymali informację, że w parku "Zdrowie" w Łodzi przy stawie leżą zawinięte w koc ludzkie zwłoki. Informacja potwierdziła się. Biegły medycyny sądowej wstępnie określił, że przyczyną śmierci było uduszenie. Równocześnie z trwającymi oględzinami swoją pracę operacyjną rozpoczęli kryminalni. Bardzo szybko ustalili tożsamość zamordowanego. Był nim 16–letni mieszkaniec Łodzi. Dalej wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Dzięki znajomości środowiska przestępczego policjanci szybko zaczęli łączyć fakty ze sprawą innego zabójstwa, które miało miejsce 30 października 2008r. W ciągu godziny od znalezienia zwłok zatrzymali pierwszych dwóch podejrzanych a wieczorem trzeciego. Zatrzymani to mieszkańcy Łodzi, dwóch 18-latków i 16 latek. Wszyscy są znani policjantom.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zarzutów popełnienia obu zabójstw. 18-latkom zabójstwa 33-letniego mężczyzny w październiku tego roku a całej trójce zabójstwa 16-latka, do którego doszło 10 grudnia.2008 roku. Najmłodszy ze sprawców z uwagi na swój wiek podlega orzecznictwu sądu rodzinnego jednak policjanci z uwagi na charakter popełnionego przestępstwa wystąpili do sądu z wnioskiem by odpowiadał on jak osoba dorosła. Zatrzymani przyznali się do zarzutów. Znali swoje ofiary. 33-latek był sąsiadem jednego z zabójców a 16-latek ich kolegą. Nie potrafili podać żadnego sensownego motywu zamordowania obu mężczyzn. Na podstawie okoliczności obu zbrodni można przypuszczać, że nie były one działaniem w afekcie a zostały zaplanowane.

30 października 2008 roku w jednym z mieszkań przy ul. Więckowskiego sprawcy odwiedzili 33-latka w jego mieszkaniu. Najpierw pili z nim alkohol a następnie podcięli mu gardło. Po dokonaniu zabójstwa sprzątnęli mieszkanie tak aby nie pozostawić swoich śladów.

10 grudnia 2008 roku również przy ul. Więckowskiego w Łodzi, w tzw. pustostanie spotkali się ze swoim 16-letnim kolegą. Po jego uduszeniu skrępowali ciało sznurkiem a następnie zawinęli w koc i używając dwukołowego wózka przewieźli ciało do parku gdzie porzucili je.

Najprawdopodobniej zatrzymani odpowiedzą również za kradzieże samochodów. Policjanci przypuszczają, że podejrzani ukradli co najmniej 10 pojazdów. Jak twierdzą chcieli nimi chwilę pojeździć. Jedno a aut utopili w stawie a drugie spalili.

18-latkom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jeśli sąd zdecyduje, że 16-latek będzie odpowiadał jak osoba dorosła będzie mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności.

Film Odpowiedzą za dwa zabójstwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za dwa zabójstwa (format flv - rozmiar 1.79 MB)

Powrót na górę strony