Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z papierosami

Data publikacji 13.12.2008

Ponad 260 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zarekwirowali policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą radomskiej komendy. Po pościgu zatrzymali 37 letniego mężczyznę który przewoził papierosy. Wartość zabezpieczonych papierosów to kwota rzędu prawie 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze sekcji PG KMP nad sprawą przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy pracowali od dłuższego czasu. Gdy zebrali wystarczającą ilość informacji, przystąpili do zatrzymań. Na ul. Banacha w Radomiu zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna na widok policjantów porzucił opla którym jechał i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W oplu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 7575 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Szacunkowa wartość papierosów zabezpieczonych, to ponad 50 tysięcy zł. Mężczyznę osadzono do wyjaśniania w policyjnym areszcie.

Na tej samej ulicy policjanci zabezpieczyli także porzuconego vw kombi na radomskich numerach rejestracyjnych. Samochód także był wyładowany papierosami pochodzącymi z przemytu. Po otwarciu auta okazało się, że papierosy schowane były nie tylko w dużym bagażniku, ale także upchane na tylnym siedzeniu. W samochodzie było 5640 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W sumie zabezpieczono 13215 paczek papierosów. W ostatnim czasie to jeden z większych przemytów ujawnionych na gorącym uczynku przez radomskich policjantów. Wartość zabezpieczonych papierosów to kwota rzędu prawie 100 tysięcy złotych. Straty skarbu państwa to także kilkadziesiąt tysięcy zł niezapłaconego podatku VAT oraz akcyzy. Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez policjantów wynika, że papierosy te miały trafić na radomskie targowiska. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KMP Radom.

To nie jedyna osoba zatrzymana w papierosami pochodzącymi z przemytu. W piątek policjanci przeprowadzili działania skierowane przeciwko handlarzom papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W mieszkaniu u 50-latki ujawniono i zabezpieczono 138 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 1080 sztuk tzw. samoróbek. Wartość uszczupleń celno-podatkowych zabezpieczonych u kobiety papierosów to około tysiąc złotych.

Film Wpadli z papierosami


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli z papierosami (format flv - rozmiar 1.35 MB)

Powrót na górę strony