Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamizelki odblaskowe dla pierwszoklasistów

Data publikacji 13.12.2008

Pilscy policjanci w ramach działań prewencyjnych "Widoczni w drodze do szkoły" zorganizowali spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych powiatu pilskiego. Głównym celem realizowanej inicjatywy było przekazanie najmłodszym kamizelek odblaskowych, które w skuteczny sposób mają poprawić ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

W piątkowe przedpołudnie policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Wybór tej placówki, jako pierwszej i do rozpoczęcia programu, nie był przypadkowy. Miejscowość leży na szlaku bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 10, a wielu uczniów tą właśnie drogą dociera codziennie do miejscowej szkoły.

Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. Przedstawiona została między innymi tematyka prawidłowego poruszania się po drogach publicznych oraz bezpiecznego korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych. Na zakończenie mundurowi rozdali uczniom klas pierwszych kamizelki odblaskowe, które w zdecydowany sposób poprawią ich widoczność podczas drogi do szkoły.

Przeprowadzona inicjatywa jest jedną z wielu realizowanych przez pilskich policjantów w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegłym roku na terenie Piły za pomocą dodatkowych elementów odblaskowych w specjalny sposób oznakowane zostały przejścia dla pieszych, poprawiające w skuteczny sposób ich widoczność. Ponadto dzięki specjalnym plakatom umieszczonym na autobusach miejskich, kierowcy namawiani byli do przestrzegania prędkości obowiązującej na terenie zabudowanym.

Głównym partnerem inicjatywy jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pile, które w całości sfinansowało zakup blisko 1000 kamizelek odblaskowych. Dzięki akcji trafią one teraz do wszystkich szkół zlokalizowanych na terenie powiatu pilskiego.

Powrót na górę strony