Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał uniknąć kary, proponując łapówkę

Data publikacji 13.12.2008

W ręce policjantów z Nasielska wpadł kierowca bmw, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Zatrzymany, aby uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć funkcjonariuszom kilkaset złotych. 21-letni Cezary A. usłyszy zarzut nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę przekupstwa.

Patrolujący teren miasta policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę bmw. Mundurowi zwrócili uwagę na samochód, ponieważ miał uszkodzony przedni błotnik, zderzak i lampę. Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od Cezarego A. silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

Kiedy do mężczyzny dotarło, że ma kłopoty zaproponował funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności kilkaset złotych. Mundurowi nie przyjęli pieniędzy, za to bezzwłocznie poinformowali o wszystkim oficera dyżurnego. Cezary A. będzie odpowiadał nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę przekupienia funkcjonariuszy. Policjanci z Nasielska sprawdzają również, czy uszkodzony samochód nie brał udziału w zdarzeniu drogowym.

Powrót na górę strony