Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli kluczyki, a później samochód

Data publikacji 13.12.2008

Policjanci z Kałuszyna zatrzymali złodziei fiata 126p: 21-letniego Daniela Z. i 22-letniego Adriana S. Mężczyźni wykorzystując nieuwagę właściciela ukradli mu kluczyki, a później odjechali jego samochodem. "Malucha" zatrzymano w czasie pościgu, na ulicy Mostowej w Kałuszynie. Złodziejom fiata grozi teraz 5 lat więzienia.

Policjanci z Kałuszyna zajęli się wyjaśnieniem sprawy kradzieży fiata 126p, która miała miejsce na początku tego tygodnia. Jeden z mieszkańców jadąc ze znajomymi samochodem, nieopatrznie zostawił u nich klucze do swojego fiata. Znajomi nie byli "święci" i ukradli kluczyki, a później "malucha".

Wczoraj po południu kałuszyńscy stróże prawa, zauważyli podejrzanego fiata. Wyglądał identycznie jak ten, który skradziono kilka dni wcześniej. Samochód był zaparkowany pod jednym z domów w centrum Kałuszyna. Funkcjonariusze postanowili namierzyć złodziei. Do akcji zaangażowali kryminalnych.

Przez pół godziny funkcjonariusze obserwowali ulicę. W pewnej chwili fiat ruszył spod posesji. Policyjne radiowozy zajechały drogę "maluchowi". W samochodzie siedziało dwóch młodych mężczyzn., których obezwładniono i wylegitymowano. Do aresztu zabrano jednego z nich Daniela Z. (l. 22), drugiego po przesłuchaniu zwolniono do domu. Dzisiaj do celi trafił jeszcze 21-letni Adrian S.

Mężczyznom przedstawiono zarzut popełnionej kradzieży. Grozi im 5 lat więzienia. Auto wróciło już do właściciela, który nie krył radości z jego odzyskania.

Powrót na górę strony