Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla narkotykowego dilera

Data publikacji 13.12.2008

Na trzy miesiące trafił do aresztu diler narkotyków z Ochoty. 28-letniego Macieja B. zatrzymali kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Wpadł, gdy z heroiną czekał na swojego klienta. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uzyskali informację, że na jednej z ulic Ochoty dochodzi do handlu narkotykami. Jak każdą tego typu wiadomość, kryminalni postanowili ją dokładnie sprawdzić. Policjanci objęli okolicę dyskretną obserwacją. Kilka minut po 21:00 kryminalni zobaczyli, jak w okolice jednego z barów podjechał młody, podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Po chwili do obserwowanego mężczyzny podszedł drugi, który nerwowo rozglądał się na boki. Policjanci wkroczyli do akcji. Podejrzany o handel narkotykami 28-latek został zatrzymany. Kryminalni zabezpieczyli znalezione przy Macieju B. zawiniątko z folii aluminiowej, z zawartością heroiny. W ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który zamierzał kupić narkotyk.

Maciej B. jest dobrze znany policjantom z Ochoty. Był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, wobec Macieja B. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za handel narkotykami grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony