Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg w centrum Warszawy

Data publikacji 14.12.2008

Około godziny 4:00 nad ranem śródmiejscy policjanci zauważyli mercedesa jadącego pod prąd ulicą Wspólną. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto, jednak jego kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Uciekinier w czasie szaleńczej jazdy ulicami stolicy uszkodził trzy radiowozy i usiłował rozjechać policjanta. Po zatrzymaniu 18-letniego Dariusza G. okazało się, że powodem jego zachowania były najprawdopodobniej narkotyki.

Dzisiaj nad ranem około 4:00 przy zbiegu ulic Wspólnej i Poznańskiej policjanci ze śródmieścia zatrzymywali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Gdy kierujący samochodem zauważył policyjny patrol przyspieszył niezatrzymując się. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym. Informacja o podejrzanym mercedesie trafiła do wszystkich policyjnych patroli.

Uciekający mężczyzna pędził przez centrum miasta m.in. Koszykową, Piękną, Hożą i Marszałkowską. Po przejechaniu Marszałkowskiej i Powiśla, samochód wyjechał na Wisłostradę. Z prędkością dochodzącą do 200 km/h kierował się w stronę Mokotowa. Przy skrzyżowaniu Bartyckiej i Czerniakowskiej czekała na niego policyjna blokada. Pędzący mercedes nie zatrzymał się i staranował dwa radiowozy. Tam też uciekający kierowca usiłował przejechać policjanta biorącego udział w działaniach. Funkcjonariusze użyli broni, oddając do samochodu kilka strzałów.

Mercedes w dalszym ciągu uciekał. Kolejną blokadę pod trasą Siekierkowską ustawili policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP. Tam uciekinier również uderzył w jeden z radiowozów, ale to zakończyło jego ucieczkę. Auto odniosło uszkodzenia, które uniemożliwiły mu dalszą jazdę.

Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 18-letni Dariusz G. Testy na obecność narkotyków w jego organizmie wykazały, że w chwili zatrzymania prawdopodobnie znajdował się pod wpływem kokainy. W czasie przeszukania policjanci znaleźli foliową torebkę z niewielką ilością proszku.

Pościg zakończył się o godzinie 4:18 i od pierwszej próby zatrzymania na Śródmieściu do jego zakończenia trwał około 20 minut. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, a na przejżdzkę zabrał samochód swojego ojca.

Dariuszowi G. zostanie prawdopodobnie przedstawionych kilka zarzutów - prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, narażenia życia i zdrowia policjantów, uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli i prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Film Nocny pościg w centrum Warszawy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nocny pościg w centrum Warszawy (format flv - rozmiar 2.22 MB)

Powrót na górę strony