Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poranne kontrole trzeźwości w Szczecinie

Data publikacji 14.12.2008

27 pojazdów szynowych, 51 autobusów i 248 samochodów osobowych i ciężarowych skontrolowali policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. Poranne kontrole trzeźwości wykazały, że najbardziej zdyscyplinowaną i "trzeźwą grupą" są kierowcy komunikacji publicznej.

Poranne kontrole trzeźwości przebiegały dwuetapowo. W I etapie kontrolowano trzeźwości kierujących środkami komunikacji publicznej, w drugim trzeźwość kierowców samochodów osobowych i ciężarowych.

Od godziny 04:00 do 05:30 policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami szynowymi i autobusami. Na ulicy Wojska Polskiego, Klonowica i Ludowej sprawdzono trzeźwość 78 kierujących. Wszyscy badani byli trzeźwi.

W trakcie kontroli pojazdów szynowych na ulicy Ludowej policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierujących innymi pojazdami. W dwóch przypadkach znajdowali się oni w stanie po użyciu alkoholu. 18-letni Łukasz H. nie posiadając wymaganych uprawnień do kierowania miał w organizmie 0,48 promila alkoholu, a 33-letni Robert J. 0,46 promila alkoholu.

W godz. 06:00 - 08:30 na ulicy Cukrowej policjanci sprawdzili trzeźwość 248 kierowców. Jedna z kontroli wykazała, że 44-latek kierujący samochodem marki Mercedes znajduje się w stanie po użyciu alkoholu (0,26 promila).

Na ulicy Kanał Parnicki policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem samochodu ciężarowego. 33-letni Marcin K., nie posiadając wymaganych uprawnień do kierowania prowadził ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą. Badanie wskazało w jego organizmie 2,48 promila alkoholu. Okazało się, że prawo jazdy odebrano mu wcześniej za prowadzenie samochodu po alkoholu. Pojazd z ładunkiem policjanci przekazali właścicielowi.

Powrót na górę strony