Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali uciekiniera z zakładu karnego

Data publikacji 14.12.2008

27-letni Marcin B. zatrzymany został w pościgu przez policjantów z gorzowskiej komendy. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, włamał się do kwiaciarni, wcześniej ukradł samochód, którym kierował będąc w stanie nietrzeźwym.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Policjanci z gorzowskiej KMP otrzymali informację o kradzieży samochodu fiat marea. Okazało się, że w minionej nocy w mieszkaniu przy ul. Zachodniej, wraz ze swoją znajomą przebywał 27-letni Marcin B. Gorzowianin spotykał się z kobietą po tym jak w październiku tego roku nie powrócił do zakładu karnego w Słońsku, gdzie odsiadywał wcześniejszy wyrok. Po ucieczce z więzienia mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

W ten weekend Marcin B. pił alkohol. W sobotę rano opuścił mieszkanie, w którym bawił się razem z przyjaciółką. Wychodząc ukradł jednej z uczestnniczek zakrapianej imprezy kluczyki od fiata marea. Skradzionym samochodem pojechał na gorzowskie osiedle Manhattan. Tam wykorzystał pozostawione w fiacie klucze i dostał się do kwiaciarni. Podczas włamania otworzył kasę fiskalną, z której zabrał około 100 zł. Następnie kompletnie pijany jeździł ulicami miasta. Swój rajd zakończył na ul. Słonecznej. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez patrol policjantów.

Marcin B. całą niedzielę trzeźwiał. Teraz zostaną mu przedstawione zarzuty. 27-latek odpowie za ucieczkę z zakładu karnego, kradzież fiata, włamanie do kwiaciarni i jazdę po pijanemu. Będzie się również tłumaczył za to, że znieważył policjantów podczas zatrzymania. Za popełnienie opisanych czynów grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony