Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8,5 tys. nielegalnych papierosów w seacie

Data publikacji 14.12.2008

Ponad 8,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili wczoraj biłgorajscy policjanci. Zapakowany w 18 worków nielegalny towar policjanci znaleźli w bagażniku kontrolowanego seata. 26-letni mieszkaniec Radomia - właściciel bezakcyzowych wyrobów został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 2.00 w nocy w miejscowości Naklik policjanci z Potoka Górnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Seat. Po wylegitymowaniu kierowcy mundurowi ustalili, że jest to 26-letni mieszkaniec Radomia. Gdy policjanci sprawdzali personalia kierowcy, mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Wzbudziło to podejrzenie policjantów. Zapytany, co przewozi w bagażniku, odpowiedział, że nic ważnego. Kiedy funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu w bagażniku znaleźli 18 worków, a w nich papierosy bez akcyzy. W sumie ponad 8,5 tys. paczek różnych marek.

Policjanci zabezpieczyli papierosy i samochód, a 26-latka zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Wstępnie ustalona wartość uszczuplenia skarbu państwa wyniosła blisko 24 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Powrót na górę strony