Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "domowa" plantacja marihuany

Data publikacji 14.12.2008

Policjanci z Wesołej podejmując interwencję, w związku ze zgłoszeniem zgonu, odkryli wokół posesji małą plantację marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, nasiona i rośliny konopi indyjskich, a także materiały do uprawy i produkcji środków odurzających - namiot z oświetleniem i ogrzewaniem, zeszyt z notatkami dotyczącymi uprawy roślin, torebki foliowe z zapięciem strunowym, środki do rozsady roślin. Zatrzymano właściciela, 24-letniego Jarosława R.

Dwa dni temu policjanci z Wesołej udali się na interwencję do jednego z lokali przy ulicy Dolomitowej. Funkcjonariusze zostali wezwani w związku ze stwierdzonym tam zgonem młodego człowieka. O śmierci mężczyzny zawiadomił jego kolega.

Jak się okazało mężczyźni wspólnie zażywali narkotyki i popijali je alkoholem. Interwencja policjantów nie zakończyła się jedynie na wykonaniu czynności związanych ze zgonem. Odkryli oni bowiem wokół miejsca zamieszkania mężczyzn małą plantację marihuany. Pole konopi indyjskich stworzył 24-letni Jarosław R., prawdopodobnie wspólne z nie żyjącym kolegą.

Poza rosnącymi na zewnątrz konopiami, policjanci w czasie przeszukania znaleźli również susz roślinny w znacznej ilości, nasiona konopi indyjskich, a także materiały do uprawy i produkcji środków odurzających - namiot z oświetleniem i ogrzewaniem, zeszyt z notatkami dotyczącymi uprawy roślin, torebki foliowe z zapięciem strunowym, środki do rozsady roślin i wagę.

Jarosław R. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna początkowo nie chciał się przyznać, by jakakolwiek spośród rzeczy znalezionych przez funkcjonariuszy należała do niego. Starał się w pierwszym momencie zrzucić wszystko na nie żyjącego kolegę.

Policjanci z Wesołej w trakcie wykonywanych czynności poprosili o pomoc kolegów z Rawy Mazowieckiej - miejsca zameldowania zatrzymanego. I to w Rawie właśnie, gdzie Jarosław R. miał stały meldunek, policjanci zabezpieczyli kolejną porcję marihuany i różnego rodzaju odczynniki chemiczne, które dopiero będą zbadane przez biegłych.

W sumie po zważeniu całości zabezpieczonych środków odurzających okazało się, że zatrzymany posiadał 170 gramów marihuany. W prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich produkcji i wytwarzania.

Powrót na górę strony